Bebek Aşı ve İzlemleri

Doğumdan itibaren bebeklik ve çocukluk dönemi boyunca geçen sürede sağlık hizmetlerine erişilebilirlik, sağlık hizmetlerinden faydalanma, bu hizmetlerin kalitesi ve hizmet sunumunda aynı ölçütlere uyulması bebek ve çocuk ölümlerini önleme, bebekleri yaşatma ve sağlıklı gelişimlerini sağlamada önemlidir.         

Bebek ve Çocuk İzlemleri; bebeğe doğum sonrası bakımla başlayan, bebeğin büyümesi ve gelişimindeki önemli basamaklarda en uygun yaklaşımı sağlayacak olan hizmetlerin verilmesinde kullanılır.

Böylelikle bebek ölümlerinin önlenmesi, sağlık sorunlarının yarattığı diğer olumsuzlukların zamanında giderilmesine yönelik bütüncül bir yaklaşım sağlanır.

Aile sağlığı merkezimizde bebek aşı ve takipleri  düzenli olarak profesyonel ekibimizcözenle yapılmaktadır.

Yeni doğan bebeklerimize yandaki  tabloya göre izlem yapılmaktadır. Eğer bebeğinizin izlemi bu aylara uyuyorsa gelişimi değerlendirilmek üzere aile sağlığı merkezimize çağrılacaksınız.

              

             

Güncel Aşı Takvimi

Yine bebeklerimizin  aşağıdaki  tabloya göre de aşıları yapılmaktadır. Eğer bebeğinizin  gelişimi bu aylara uyuyorsa aşı yapılması için  aile sağlığı merkezimize çağrılacaksısınız.

         Lütfen belirtilen tarihlere ve size yapılan çağrılara özen gösterip, bize bebeğinizle her gelişinizde aşı kartınızı da yanınızda getirmeyi unutmayınız